Travel Book — буквально це книга подорожей. Найчастіше це блокнот чи щоденник, у якому автор описує та візуалізує подорожі. Тревел бук може включати найрізноманітніший контент. Наприклад, це може бути документ з добіркою корисної інформації або спостереження та враження від поїздки. Ідеї для оформлення тревел бука залежатимуть від того, який результат хочеш отримати: інструкцію та план подорожі або збірку спогадів. У статті розглянемо докладніше який підхід буде корисний саме тобі.

Що писати в Travel book

Тревел буки корисні ще на етапі підготовки до відпустки чи подорожі. Почати можна навіть із варіантів, де саме ти хочеш побувати. До блокнота можна записувати різні варіанти, приблизний бюджет, що варто відвідати, маршрут. У списку або таблиці набагато легше зважити всі "за" і "проти" і вибрати оптимальний варіант.

Розділи, які можна додати до книги подорожей:

 • Чек-листи та списки. Допомагають розвантажити голову, підготуватися без поспіху та паніки.

 • Корисна інформація. Все, що може знадобитися в дорозі або за непередбачених обставин: адреси, контакти, місця, люди.

 • Історичні та культурні особливості. Інформація про місця, традиції не тільки допоможе більше розуміти контекст, а й не потрапити до неприємних ситуацій.

 • Інструкції, плани, маршрути. Набагато ефективніше зараз користуватися цифровими картами та додатками. Але на випадок, якщо ти опинишся без інтернету або зарядки на гаджетах, тревел бук прийде на допомогу.

 • Емоції та враження. Ти можеш ділитися своїми думками, які виникають у момент пригоди.

 • Поради та рекомендації. Цей розділ можна писати собі у майбутньому. Що врахувати у наступних поїздках, чи захочеш ти повернутися сюди ще, чи плануєш розділити цю поїздку з кимось. А можна писати для інших туристів, які планують мандрівку до цього ж місця чи країни.

 • Рефлексії. Тут можна писати свої думки після закінчення поїздки, коли всі емоції вляжуться. Ти можеш проаналізувати наскільки цікавою була поїздка, чи вдалося все відвідати, які загальні враження від процесу.

Звичайно ж, travel book можна і корисно доповнювати фотографіями, замальовками, картами, квитками або цікавими дрібницями, які згодом стануть яскравими спогадами про подорож.

Як зробити тревел бук своїми руками

Головне завдання тревел бука – приносити користь, зберегти спогади у зручному форматі. Не варто жертвувати ясністю заради краси. Для того, щоб зробити travel book самостійно, тобі знадобиться чистий блокнот та ручка.

Можна купити й готовий Travel Book. У такому варіанті ти витратиш менше часу на заповнення та оформлення, але не всі розділи тобі будуть корисні та тобі може бракувати місця під записи. Тревелбук своїми руками ти зможеш оформити так, як потрібно та зручно саме тобі.

Подумай які розділи ти хочеш додати до своєї книги, які спогади зберегти. Спочатку можна зробити зміст, куди ти пізніше запишеш номери сторінок. Так ти легко знайдеш потрібну інформацію. Вибираючи блокнот, звертай увагу на такі характеристики:

 • щільність сторінок бери щонайменше 100 г/м²;

 • обкладинку вибирай тверду, але звертай увагу на вагу блокнота;

 • формат кращий середній, приблизно А5;

 • нумерація сторінок для зручності;

 • вшиті закладки будуть плюсом.

З письмового приладдя підійде звичайна ручка. Можна взяти також лінер – чорний тонкий фломастер, їм зручно як писати, так і робити схеми та замальовки. Кольоровий напівпрозорий маркер допоможе виділити головне.

Цього достатньо, щоб оформити візуально зрозумілий і корисний тревел бук. Якщо ж ти хочеш оформити гарні спогади у вигляді альбому, тобі знадобляться стікери, декоративні скотчі або товари для скрапбукінгу.

Дивитись товари в каталозі

Колекції у Travel Book

Окрім запропонованих розділів ти можеш створити власні колекції, які відповідають інтересам. Якщо ти плануєш за методикою Bullet Journal, ти можеш прямо в BuJo зробити розвороти присвячені подорожі.

Що таке буллет джорнал читай у статті:
Все про буллет джорнал

Ось ще кілька ідей, що можна додати на trevel тематиці:

 • місцеві страви та заклади харчування;

 • список подарунків та сувенірів близьким;

 • грошові витрати;

 • корисний словник;

 • лайфхаки.

Все, що тобі знадобиться для декоративного оформлення тревел, бук завжди можеш купити в BuJoBox. З затишною канцелярією не має значення, наскільки красиво ти малюєш і чи володієш навичками каліграфії. Навіть якщо ти не маєш досвіду, ти легко зможеш оформити свій перший розворот і навіть цілий блокнот. А наклейки на тему подорожей стануть найкращими помічниками.

Дивитися стікери