Якщо в пошуках зручної системи планування натрапляєш на Bullet Journal і тільки починаєш свій шлях в плануванні за цією методикою, може виникнути питання: з чого почати?

У статті «Все про буллет джорнал українською за 5 хвилин» детально розповіли, що таке Bullet Journal

 

Розібратись з методикою Буджо і тим, як взагалі ефективно планувати своє життя, щоб не закинути планування через тиждень, місяць чи рік, можуть допомогти книги. Підготували підбірку корисних книг по плануванню.

1. Щоденник за методикою Bullet Journal: аналізуй минуле, керуй теперішнім, проектуй майбутнє

Книга від засновника методу Райдера Керролла познайомить тебе зі всіма принципами цієї системи. Це свого роду інструкція, як застосовувати метод для планування саме твого життя. Як це робити просто, швидко, структуровано, а головне – щоб система працювала і допомогла досягти бажаного результату.

Читай по темі: «Які Bullet Journal позначення використовуються в щоденнику» 

 

Кілька простих порад, як почати вести Bullet Journal від Райдера Керролла:

  • визначити свій намір;
  • записувати свої думки;
  • додати те, що потрібно;
  • зосередитись на тому, що має значення.

Щоб зрозуміти принцип ведення щоденника за системою Bullet Journal цієї книги цілком достатньо. Але іноді розставляти пріоритети, відділяти основне від другорядного буває значно важче, ніж може здатись на перший погляд. В цьому допоможуть наступні книги 😉

2. Есенціалізм: мистецтво визначати пріоритети

Книга Ґреґа Маккеона повністю присвячена вмінню відділяти головне від другорядного і не розпорошувати енергію на кілька справ одночасно. Поступ є там, куди скерована наша енергія.

Ця книга допоможе концентруватись на тих задачах, які наблизять тебе до результату і навчить не хапатися за купу справ одночасно. Погодься, жодна система планування не допоможе, якщо переоцінювати свій час і можливості, записувати в свій графік нескінченні списки справ, які ти не зможеш виконати.

Якщо в тебе хоч раз виникало питання: як все встигати? Ця книга буде корисною. Адже секрет в тому, що не треба встигати все. Головне встигнути виконати найважливіше.

Проблемі багатозадачності присвячена також книга "Одна справа. Як робити менше, а встигати більше". Автори: Ґері Келлер, Джей Папасан.

3. Чотири тисячі тижнів: тайм-менеджмент для смертних

 

Книга Олівера Беркмена присвячена тайм-менеджменту. 4000 тижнів - це час, який в середньому відведений людині. Вона нагадує, що людське життя скінченне і ми не маємо надто багато часу, щоб марнувати його на те, що не має значення. Книга допоможе наповнити своє життя сенсом і зосередитись на головному ✨

Цей навик дуже допоможе при плануванні. Найпоширеніша помилка при плануванні в буллет джорнал - це вести одночасно надто багато трекерів, планувати надто багато справ і дратуватися через те, що вони не виконуються.

А як правильно вести трекери, читай в статті: «5 причин чому ти захочеш додати в свій Bullet Journal трекер звичок»

 

4. Атомні звички: незначні зміни, значні результати

Джеймс Клір у своїй книзі розповідає як вбудовувати в життя нові звички по постійній основі. Тут знайдеш покроковий план реалізації звички, що допоможе зробити так, щоб ця звичка працювала саме для тебе. На думку автора у кожної звички має бути мета. Задай собі запитання: який результат очікуєш? Візуалізуй його.

Нова звичка = максимально проста дія.

Щоб звичка працювала:

1️⃣ Зроби її очевидною для себе.

2️⃣ Зроби її привабливою, щоб тобі просто хотілося її виконати.

3️⃣ Виділи для звички час і місце, коли ти її виконуватимеш.

Наприклад: проходити навчання вранці з 8:00 до 8:20 за філіжанкою кави та робити помітки в гарний блокнот 📒

5. Як упорядкувати справи: мистецтво продуктивності без стресу

 

Книга Девіда Аллена, чудово допомагає зрозуміти та навчитись структурувати інформацію, яку ми отримуємо щодня.  Концепція книги в тому, щоб вся твоя увага була зосереджена на одній задачі. Тримати всі задачі в голові неефективно і вимагає ресурсів. Щоб був простір для ідей, вивантажуй все на папір!

Автор в своїй книзі допомагає встановити контроль над своїм життям всього за 5 кроків.

  1. Створюємо папку вхідні та збираємо в неї всі задачі, які займають наші думки. Все повинно бути в одному місці.

  2. Розбираємо наші вхідні задачі. Розподіляємо все по категоріях. Автор називає їх проектами. Приклад проектів: дім, робота, відпочинок і т.д. Всі справи з однієї категорії збираємо в окремий список. Не потрібно абсолютно всі задачі з папки вхідні переносити в проекти. Якщо ти розумієш, що конкретна задача тобі  не потрібна, сміливо викреслюй її.

  3. Підготовка або організація результатів. По кожній задачі потрібно прописати, який результат бажаєш отримати.

  4. Контроль та план дій. Вибираємо проект над яким плануємо попрацювати. Вибираємо задачу та прописуємо детальний план дій та термін виконання.

  5. Розпочинаємо виконання.

Всього кілька нескладних до виконання кроків допоможуть оптимізувати справи та ефективніше досягати результатів.

6. Візуальні нотатки: посібник по скетчноутингу

Cкетчноутинг від Майка Роде – покроковий посібник про те, як створювати цікаві конспекти та нотатки нашвидкоруч. Виокремлювати основне, будувати зрозумілу структуру та приємну для сприйняття форму. Завдяки таким нотаткам ти завжди можеш повернутися і вловити суть в матеріалі замість того, щоб перечитувати полотна нудних записів.

Автор в прямому сенсі бере тебе за руку та веде в світ скетчноутингу, щоб більше не повертатись до нудних записів тексту.

Підсумки і поради

Отже, основна формула успіху у плануванні:

  1. Розставляти пріоритети.

  2. Фокусуватись на головному.

  3. Планувати регулярно, принаймні на початку шляху.

  4. Періодично аналізувати попередній період.

  5. Коригувати план на майбутнє.

  6. Кайфувати від процесу планування ❤️

Порада: Для початку - почни 😊 Навіть якщо твоє планування спочатку виходить не таке красиве та структуроване як у блогерів чи на Pinterest. 

Не бійся пробувати і експериментувати. В процесі планування ти зрозумієш, які інструменти тобі підходять, а які не актуальні. Як зробити своє планування легким та перетворити в приємний ритуал, а не нудну рутину. 

А Бужобокс завжди допоможе тобі придбати всі необхідні матеріали та інструменти для планування. 🤗 

 

Переглянути канцелярію