Художні маркери та лінери — інструменти, які використовують для ілюстрацій, планування, каліграфії, графіки. Варіацій маркерів є безліч. Вони відрізняються:
-
за складом основи;
-
призначенням;
-
конструкцією пера;
-
стійкістю.
В статті розберемось для якого типу завдань, які маркери краще використовувати та як обрати з безлічі варіантів.
Види маркера для малювання за складом основи
Залежно від типу чорнила, яке використовується в маркері, маркері поділяються на такі основні типи:
-
На водній основі. Мають напівпрозорі кольори. Ідеально підходять для роботи в альбомах, блокнотах, скетчбуках будь-якої щільності паперу. Не мають запаху, не токсичні. Змиваються водою.
-
Спиртові маркери. Мають напівпрозорі кольори, що можуть змішуватись між собою створюючи градієнтні переходи. Використовуються в роботі на щільному папері або картоні для скетчингу та при створенні ілюстрацій. Мають запах спирту, не розчиняються водою. Розмити колір можна спеціальною ручкою – блендером. Навіть в найщільнішому блокноті будуть відбиватись на зворотній стороні аркуша. Готові ілюстрації можна вклеювати в блокноти типу Bullet Journal. Або створювати колажі з врахуванням особливостей чорнила.
-
Акрилові маркери. Насичені кольори з щільною криючою здатністю. Підходять для роботи практично на будь-яких поверхнях: тканині, склі, кераміці, дереві, металі. Використовуються для художнього оформлення предметів інтерєру, одягу, посуду. Швидко сохнуть та не мають запаху, після висихання не змиваються водою, лише розчинниками.
Акрилова фарба, що входить в склад акрилових маркерів теж має водну основу. І до моменту затвердіння розчиняється водою. Акриловий маркер — це зручний формат роботи з акриловою фарбою. На них також може бути написано “на водній основі” або “water-based”. Але акриловий маркер на водній основі та звичайний маркер на водній основі це різні типи маркерів і використовуються для різних завдань. Тому обираючи якісні маркери для малювання уважно ознайомся, яка основа наповнення та для чого вони використовуються.
Види маркерів для малювання за призначенням
Залежно від сфери застосування маркери можна умовно розділити на такі типи:
-
навчальні;
-
професійні;
-
офісні;
-
промислові.
До навчальних відносяться фломастери для малювання для навчальних закладів. Напівпрозорі маркери для виділення тексту в конспектах. Зазвичай мають обмежені варіації кольорів. Або локальні кольори, наприклад кольори спектру.
До професійних можна віднести якісніші маркери з більшою гаммою відтінків, кольорів та можливостей. Використовуються, художниками, архітекторами, графіками, ілюстраторами.
Читай по темі: Як обрати маркер для скетчінгу
Офісні маркери використовують для письма на whiteboard та фліпчартах. Звичайні офісні маркери теж можуть використовуватись в художніх цілях, наприклад для створення графічних робіт чи скетчноутингу.
Промислові маркери використовуються для маркування товарів, бірок, міток на різних типах матеріалів. Основна вимога до таких маркерів — стійкість до стирання.
Які бувають маркери для малювання за конструкцією пера
Для малювання часто є потреба в маркерах різної товщини та конструкції. Маркери можуть бути односторонні та двосторонні. Двосторонні частіше за все мають один колір, але різні типи пишучої частини. Пишуча частина маркера залежно від форми, може бути:
-
Скошена. Такі маркери найбільш популярні для виділення тексту та зафарбовування.
-
Кругла. Часто використовується в акрилових маркерах, забезпечує рівномірну подачу фарби.
-
Тонка. Використовується для письма та тонких штрихів. Такі наконечники зустрічаються у фломастерах та лінерах.
-
Пензель. Перо з синтетичного волокна у форматі пензля дозволяє робити мазки та лінії різної товщини.
Для створення ілюстрацій, оформлення буллет джорнал чи створення креслень, зазвичай потрібні маркери різної товщини стержня та типу. Для таких задач краще купити набір маркерів для малювання. Для початківців можна придбати кілька варіантів маркерів поштучно і спробувати, який краще справляється з поставленими завданнями.
Що треба знати про маркери з маркуванням Permanent, Whiteboard, Highlighter
За стійкістю маркери діляться на різні типи залежно від застосування. Перманентні маркери — стійкі, які взаємодіють з поверхнею і не стираються та не змиваються водою. Часто використовуються в маркуванні та художньо-оформлюваних роботах на різних матеріалах, таких як камінь, скло.
Whiteboard маркери використовують для письма на білих дошках. Вони легко стираються сухою губкою.
Highlighter це водорозчинний маркер, кий використовується для виділення тексту в навчанні та плануванні. Стійкий до стирання на папері, але легко змивається водою з інших непористих поверхонь.
На що ще звернути увагу
Перед тим як купити маркери для малювання важливо розуміти для яких типів робіт вони будуть використовуватись і якими характеристиками мають володіти.
Купуючи маркери враховуй, які кольори та відтінки тобі потрібні та на скільки часу вистачає маркера.
В BuJoBox знайдеш якісні маркери для малювання, планування та навчання від кращих світових виробників. В каталозі знайдеш як базові кольори, так і професійні набори підібрані за колірною гамою або відтінками. Замовити художні маркери можна в наборах від 4 до 24 шт, а також придбати поштучно.