Новий місяць – новий розділ у плануванні і чудовий час для аналізу та рефлексій. Подумай, що тобі вдалося виконати в попередньому місяці, а з чим виникли труднощі? Що допомогло досягти успіхів? А що стало причиною невдач? Як я почувалася чи почувався місяця, що минув?
Зроби паузу та виділи час для відповідей на ці питання. Вони допоможуть тобі ефективніше спланувати наступний місяць та краще зрозуміти себе.
Bullet journal розвороти на місяць
Автор методики Райдер Керрол в своїй книзі “Щоденник за методикою Bullet Journal” пропонує дуже лаконічний варіант планування місяця, який складається з:
- сторінки з календарем;
- сторінки із завданнями.
На обидві сторінки автор рекомендує додати назву місяця.
Більше про книги для планування читай в статті: Книги для bujo: що почитати для ефективного планування |
Сторінка з календарем
Зазвичай розміщується ліворуч на розвороті. Числа місяця та скорочено день тижня вкажи вздовж лівого краю. Залиш трохи місця від краю сторінки для позначок, наприклад, * познач важливі завдання. Так ти можеш швидко знайти важливе.
Цю сторінку можна заповнювати перед початком місяця як звичайний календар для планування, записуючи найважливіше з прив’язкою до дати. Райдер Керрол також пропонує записувати події після того, як вони відбудуться. Такий спосіб дозволить побачити, що відбулося цього місяця в зручному для сприйняття форматі. Ще перевага такого підходу — ти можеш вказати не лише подію, а і коротке враження від неї.
Сторінка з завданнями
В книзі автор її ще називає ментальною інвентаризацією. Ця сторінка допоможе розвантажити голову і записати всі завдання, які ти хочеш виконати в цьому місяці. Хоча назва немає значення. Часто можна зустріти варіанти англійською "Task List" або "To-Do List". Головне, щоб всі задачі опинились на папері. Потім переглянь попередній місяць, а саме невиконані завдання. Перш ніж переносити їх на наступний місяць, подумай чи не втратила актуальність задача, чи вона дійсно важлива. Якщо ні, сміливо викреслюй і позбудься її. Потішся тим, що в тебе стало більше часу, який можна використати на відпочинок або щось приємне та важливе.
Важливі задачі перенести на місяць, який плануєш або в майбутні завдання — план за межами місяця, частіше всього план на рік.
Власні колекції
Це спеціальні збірки, які дозволять адаптувати щоденник саме до твоїх потреб. Це може бути те, що важливо зараз саме для тебе:
- списки покупок;
- облік фінансів;
- трекери звичок;
- відслідковування продуктивності чи самопочуття;
- підготовка до відпустки;
- довгостроковий проєкт.
💡 Порада: колекції мають слугувати меті. Не збирай безліч непотрібної інформації. Щоб бути ефективним, інвестувати свій час потрібно розумно. Переконайся, що розвороти, які ти додаєш, допомагають в досягненні цілей та приносять цінність!
Отже, перед тим як додати нову колекцію в буджо подумай над мотивацією: чому ти це робиш? Коли аналізуєш попередній період, досліджуй власні зусилля.
Якщо якийсь розворот не працює. Ти завжди можеш від нього відмовитись або видозмінти, адаптувати в наступному місяці 👌🏼
Дизайн
Концепція Bullet Journal насправді дуже проста та мінімалістична. Як згадує автор в своїй книзі: “єдиним потрібним мистецьким умінням є здатність малювати прямі лінії” 😉
Концепція Булет Джорнал в тому, що функція повинна переважати над формою ☝🏽 Тому, коли ти лише починаєш практикуватись в плануванні, не переймайся, якщо не вмієш малювати чи маєш поганий, на твою думку, почерк.
А якщо любиш творчо підходити до планування, створювати незвичайні колажі та художні інтерпретації — в системі є достатньо місця для творчості. Головне, щоб твій дизайн давав змогу легко відстежувати історію твого життя.
Ось одна з ідей для дизайну сторінки місяця:
Практика
Зазвичай найважча частина планування — почати. Коли не знаєш, як взятися за втілення ідеї чи за реалізацію проєкту, почни писати ручкою на папері. 🤗
Якщо ти тільки пробуєш систему планування Bullet Journal, відклади створення складних розворотів на пізніше. Почни з основних розділів: майбутні завдання, сторінка місяця, сторінка дня. Плануй протягом кількох місяців так, щоб тобі було затишно і не було відчуття перевантаженості. З часом ти зможеш розширити функціональність свого щоденника і оформити так, як зручно саме тобі.
З інструментів для початку тобі знадобиться письмове приладдя та блокнот.
Придбати все необхідне для початку роботи з BuJo
Якщо ти вже в спільноті Bullet Journal, ти завжди зможеш розширити можливості планування та арсенал своїх інструментів, в нашому інтернет -магазині.