Особистий щоденник чи блокнот не лише місце для творчості, письмових практик та гарних колажів. Аналіз і планування допоможуть легше досягати поставленої мети, розібратися з істинними бажаннями, не розпорошувати зусилля на неважливе і бути творцем свого життя.

У статті знайдеш перевірені ідеї ведення щоденника, які допоможуть оформити твій щоденник, не лише красиво, а й підвищити ефективність і без перебільшень покращити якість життя.

Як вести щоденник: фокус та плани

Пиши в щоденник фокус і плани щонайменше раз на місяць. Або щотижня, або на день окремо, кому як зручніше.

Фокус — те, на що ти направиш свою енергію в цей період. У якій сфері хочеш просунутися найбільше. План дій — список важливих завдань, на яких варто сконцентруватися. Якщо ми не ставимо конкретних цілей, дуже легко збитися з курсу, зайняти себе менш важливими, але ймовірно легшими завданнями, хапатися за все поспіль. Якщо в тебе перед очима буде план, тобі простіше зробити вибір, відмовитися від нового проєкту чи можливостей та впевнено рухатися до цілей.

Як оформити щоденник візуально залежить від твоєї фантазії та побажань. А я поділюся своїми розворотами місяця:

Головне, щоб тобі було зручно користуватися та оформлення тебе надихало. А декорувати розвороти  допоможуть декоративні скотчі та наклейки для блокнота.

Цікаве на тему:
Декоративний скотч: історія походження та застосування у сучасному світі

To Do або Running list

То do list або список завдань – це докладніші кроки, які потрібно зробити. Можна оформити загальним списком, щоб розвантажити голову або в розрізі тижня, дня. Ось деякі приклади для ведення щоденника:

  • перелік;

  • чек лист;

  • календар;

  • running list;

  • таблиці;

  • блоки;

  • малюнки.

У плануванні по Bullet Journal використовуються прості та зручні позначення для завдань.

Детальніше читай у статті:
Які Bullet Journal позначення використовуються в щоденнику

 

Running list або список, що біжить, — ще одна ідея для ведення щоденника. Це список завдань, який доповнюється з появою нового завдання. Зручний тим, що не потрібно все пам'ятати, структурувати чи якось оформляти. Просто записуй усе, що плануєш виконати. Перевага такого формату в тому, що завдання дуже легко переносити й не потрібно переписувати по кілька разів.

Найзручніше писати біжучий список на тиждень.

  • Ліворуч дні тижня, справа всі завдання списком.

  • Навпроти задачі малюємо квадратик під днем тижня, коли плануємо виконати завдання. Якщо воно повторюється, кілька квадратів. Якщо щодня – під кожним днем тижня.

  • Коли завдання виконане - замальовуємо квадратик або штрихуємо.

  • Скасоване завдання відзначаємо хрестиком.

  • Якщо завдання перенесено - сміливо став стрілочку і малюй новий квадратик. Не потрібно переписувати все завдання.

Running list це один з інструментів ведення щоденника. Добре підходить для завдань прив'язаних до дня тижня і завдань, що повторюються. Він може бути не зручним для завдань, прив'язаних до певної дати. Їх можна оформити у вигляді календаря.

Як оформити щоденник за допомогою трекерів

Трекер звичок, продуктивності, сну чи будь-який інший трекер допомагає ефективно відстежувати прогрес та аналізувати свій стан.

  1. Календар. Найпростіший трекер може виглядати як календар на місяць. У дні коли виконуєш якісь дії, відзначаєш чи замальовуєш це число.

  2. Діаграма. Крім того, трекер може бути у вигляді діаграми.

Такий трекер зручний для відстеження читання чи активності. Де по одній осі – дні місяця, а по іншій — кількість прочитаних сторінок чи пройдених кроків.

  1. Таблиця. Відмінний варіант аналізу різних звичок чи продуктивності. Колонки – дні місяця, рядки – звички, які хочеш відстежувати. Для початку не намагайся писати надто багато звичок одразу.

Як правильно вести трекери читай у статті:
5 причин чому ти захочеш додати до свого Bullet Journal трекер звичок

 

Твій щоденник - твої правила

Я поділилася з тобою основними прийомами ведення щоденника, якими користуюсь сама. Як вести щоденник вирішуєш лише ти. Можеш додати інші сторінки на власний розсуд. Спробуй різні варіанти, якщо щось для тебе не працює, ти зможеш відмовитися від цього розвороту в новому блокноті. І навпаки, удосконалити те, що корисно і допомагає.

Два рядки на день

Цікава письмова практика, суть якої лаконічно сформулювати головне за сьогоднішній день. Особливо захопливо аналізувати минулий період по коротких фразах кожного дня місяця.

Можна також вести у форматі щоденника подяки, щодня записувати, що хорошого сталося, свої головні досягнення та подяки. Така практика підвищує впевненість у собі, дозволяє цінувати те, що є та помічати більше позитивних моментів.

Список бажань

Зручно, коли все потрібне в одному блокноті, структуроване і завжди під рукою. Спробуй додати такі сторінки:

  • wish list;

  • хочу подивитися;

  • хочу почитати;

  • подкасти.

Ведення таких списків спростить вибір, коли в тебе з'явиться вільний час не розвиток, завжди готовий список рекомендацій. А ти завжди знаєш, як порадувати себе і що хочеш у подарунок 😉

Сподіваюсь, тобі буде корисним мій досвід. Приєднуйся до нашої спільноти любителів планування та фанатів Буллет Джорнал у соціальних мережах. Дізнайся про новинки й дивися свіжі приклади ведення щоденника.

Купити канцелярію для оформлення щоденника