Довгострокове планування актуальне не тільки в грудні, коли більшість людей підбивають підсумки року, що минає, і будують плани на наступний рік. За точку відліку можна взяти сезон, День народження або будь-яку іншу дату. Кардинальні зміни в житті також привід переглянути та відкоригувати плани: не витрачай час на те, що втратило актуальність і додай планам гнучкості.

У будь-якому випадку планування починається з вибору планера, щоденника або блокноту. Вибрати оригінальний планер, який надихає і мотивує набагато важливіше, ніж може здатися одразу.

У статті розглянемо два варіанти:

  • Готові друкарські планери. У такому планері є все потрібне для продуктивного планування. На оформлення такого планера не потрібно витрачати час. Все вже зроблено за тебе 👌🏼

  • Чистий блокнот із якісним папером. Найзручніший планер у використанні — зроблений власноруч під себе 😉

Розберемося, які плюси та мінуси у кожного з цих варіантів та який планувальник підійде саме тобі.

 

Датовані та недатовані оригінальні планери

Вибирати планер з прив'язкою до року та дат чи без, залежить від власних уподобань та дисциплінованості. Датований планер потребує постійності. У той час, як недатований щоденник можна почати в будь-який час року, пропустити період і продовжити в будь-який час.

Головне, на що варто звернути увагу: планер повинен допомагати, спрощувати та робити твоє життя краще, а не навпаки. Планування не повинно стати ще одним завданням, а життя не повинне перетворитися на забіг — викреслити все зі списку за день.

У нашому магазині знайдеш недатовані оригінальні планери. З затишними ілюстраціями, всіма необхідними розворотами для цілей, планів та завдань, а також додаткові сторінки для важливих дат, покупок, wish-list, книг, фільмів та наклейок у комплекті.

Дивитись готові планери

Планування у блокноті

Не всім підходить планування у готових друкованих щоденниках. Іноді для записів потрібно більше місця, ніж для планів. Або, крім списків завдань, потрібні сторінки для нотаток, аналізу, рефлексій чи письмових практик. У такому разі тобі більше підійде чистий блокнот, який зможеш адаптувати під свої потреби.

Корисні поради для початківців знайдеш у статті:
Як розпочати шлях у плануванні

 

Незалежно від обраної методики планування та оформлення, у тебе буде оригінальний щоденник-планер зручний саме для тебе та адаптований під твій стиль життя та особливості.

Як вибрати блокнот

Вибираючи блокнот слід подумати якими інструментами ти його заповнюватимеш. Для записів звичайною ручкою підійде будь-який блокнот, який тобі подобається чи навіть зошит. Для того, щоб почати планувати не обов'язково вміти малювати, красиво писати чи візуалізувати. Для ефективного плану достатньо аркуша паперу та ручки. На що варто звернути увагу при виборі:

  • Щільність аркушів. Якщо ти заповнюватимеш блокнот лінерами, краще взяти блокнот з більш щільними листами, від 100 г/м². Для малювання маркерами та фломастерами, декорування чорнилом та фарбами краще взяти блокнот зі сторінками не менше 150 г/м². Такі сторінки не розмокають від фарб, а написи не відбиваються на звороті листа.

  • Лініювання. Вибирай тип лінування, який тобі подобається. У планері в лінію зручно писати списки та нотатки. Графіки та таблиці легко креслити в блокнотах у клітину. Найуніверсальніший блокнот у крапку. У ньому зручно писати, малювати та креслити. Саме блокноти в крапку використовуються у плануванні за методикою Bullet Journal.

 

Оригінальний планер блокнот легко оформити самостійно. Для цього достатньо купити блокнот приємного дизайну та на потрібну кількість аркушів. Якщо ти всі плани та проєкти ведеш в одному місці, тобі знадобиться більший блокнот. Для різних завдань можна використовувати також різні блокноти різного типу.

У магазині Буджобокс знайдеш найрізноманітніші варіанти: міні-блокноти для записів, які зручно брати з собою і помістяться в будь-яку сумку та звичні блокноти формату А5: прошиті або на кільцях.

Дивитись всі блокноти

Оригінальний планер-блокнот своїми руками

А зробити по-справжньому унікальним та зручним будь-який планувальник допоможуть аксесуари:

  • закладки;

  • наклейки;

  • датери;

  • стікери-календарі;

  • стікери-іконки для трекера;

  • декоративні скотчі.

Цікаві ідеї для ведення щоденника знайдеш у статті:
Як підвищити ефективність та досягати цілей

 

У більшості планерів різні сеті наклейок йдуть у комплекті. Також часто в блокнотах є одна або кілька вшитих закладок. Можна додатково купити картонну закладку на улюблену тематику або використати декоративні скріпки.

Дивитися аксесуари для планування